تبلیغات
هوشمندسازی GS Board - جی اس برد - انقلاب در گچ و تخته با ورود تکنولوژی‌های پیشرفته به مدارس/سابقه هوشمندسازی در ایران از 1380
 
هوشمندسازی GS Board - جی اس برد
تماس مستقیم 0741 888 0912 - با افتخار می گوییم بهترین هستیم
درباره ما


بهترین تجهیزات هوشمند سازی ایران از نظر نوع فن آ وری - نوع تجهیزات - پشتیبانی و ...

نویسنده : Sadegh Akbari
مطالب اخیر
نویسندگان
انقلاب در گچ و تخته با ورود تکنولوژی‌های پیشرفته به مدارس/سابقه هوشمندسازی در ایران از 1380


خبرگزاری پانا: برای همگام بودن با قافله علمی جهان، باید نوع جدیدی از آموزش همراه با تکنولوژی ها و فناوری های نوین را در سطح مدارس دنبال کرد.

۱۳۹۱ چهارشنبه ۹ اسفند ساعت 07:20 
joji i,alkn - برد هوشمند - انتقلابی در صنعت گچ و تخته - هوشمند سازی - هوشمند سازی مدارس استثنایی - هوشمند سازی مدارس ابتدایی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، جوامع بشری با سرعت و شتاب بالایی به سمت فناوری های نوین و استفاده از رایانه مطابق علم روز حرکت می کنند و سعی دارند در کسب علم و تکنولوژی های پیشرفته از هم سبقت گیرند.
 
 در قرن 21 انجام اکثر امور و مشاغل نیاز به دانش و مهارت های کامپیوتری دارد. برای همگام بودن با عرصه تکنولوژی های پیشرفته، نوع جدیدی از آموزش را باید دنبال کرد که تفاوت قابل ملاحظه ای با آموزش های سنتی دارد.
 
وزارت آموزش و پرورش هر کشوری، به عنوان اولین و بنیادی ترین محیط یاددهی – یادگیری می تواند در این امر به نحو مثبت و ارزنده ای وارد شود و با وارد کردن علم روز و فناوری های نوین به کلاس های درس در این عرصه به ایفای نقش بپردازد.
 
در سالهای اخیر موضوع مدارس هوشمند به صورت جدی تر دنبال و بحث های زیادی درباره اهمیت این موضوع مطرح می شود.
 
به گزارش پانا، مدرسه هوشمند یک مدرسه و محیط آموزشی فیزیکی است که کنترل و مدیریت آن مبتنی بر فناوری رایانه است و محتوای اکثر دروس الکترونیکی و سیستم ارزشیابی و نظارت آن نیز هوشمند است.
 
i,alknshcd , هوشمند سازی , برد هوشمند
 
در مدارس معمولی، طرح درس معلم شامل مجموعه ای از دستورالعمل ها، برنامه های درسی، سؤالات تمرینات اضافه، امتحانات کلاسی و ... می شود. اما در مدارس هوشمند علاوه بر این موارد، معلم از مواد آموزشی چندرسانه ای شامل فیلم، عکس، صدا، اسلاید و ... استفاده می کند تا کیفیت و ماندگاری آموزش را ارتقا بخشد.
 
توجه و نگاه به مقایسه سطحی مدارس معمولی و مدارس هوشمند، اهمیت و ضرورت وجود مدارس هوشمند و استفاده از تکنولوژی های روز در مدارس را به خوبی نشان می دهد.
 
طبیعی است فردی که از همان ابتدای دوران تحصیل خود همراه و همگام با علم و دانش روز از فناوری های نوین و ارتباطات به نحو مثبت و مطلوب بهره برده باشد، از قافله جامعه جهانی عقب نخواهد ماند.
 
کشور مالزی در سال 1998 برای نخستین بار مدارس هوشمند را در نظام آموزش و پرورش راه اندازی کرد.
 
هوشمندسازی مدارس در ایران از سال 1380
fvn i,alkn , برد هوشمند , جی اس برد , gs board
 
یادآور می شود؛ شورای عالی آموزش و پرورش کشور ما نیز در سال 1380 موضوع مدارس هوشمند را برای نخستین بار مطرح کرد که با تایید و تصویب در این شورا مقرر شد از سال 81 این مدارس راه اندازی شوند، اما به دلایلی کار متوقف شد تا اینکه با تامین اعتبار و تصویب مجدد مقرر شد به تدریج هوشمندسازی مدارس انجام شود.
 
با رونمایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در آذرماه سال 1390 و اجرایی شدن نظام آموزشی 3-3-6 موضوع هوشمند سازی مدارس به صورت پررنگ تر در دستور کار قرار گرفت. در همین راستا آموزش و پرورش به نوبه خود با وارد کردن فناوری های ارتباطی در این عرصه تلاش کرده تا حداکثر بهره برداری را از این دستاورد بشری داشته باشد.
 
 
"حمیدرضا حاجی بابایی" وزیر آموزش و پرورش درخصوص هوشمند سازی مدارس می گوید: ایجاد مدارس هوشمند از کارهای اساسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، هوشمند سازی مدارس یکی از برنامه های دولت است که در مقابله با بازی های رایانه ای مخرب در میان دانش آموزان بسیار موثر خواهد بود.
 
وی معتقد است هوشمندسازی مدارس، به دانش آموزان این فرصت را می دهد تا بتوانند در محیط مدرسه از امکانات و فناوری های جدید ونوین در مسیر درس، تحقیق و پژوهش استفاده کنند.
 
به گفته وزیر آموزش و پرورش، در حال حاضر 33 هزار مدرسه در سراسر کشور به امکانات و فناوری های نوین مجهز شده اند.
 
توجه به هوشمندسازی از مقطع ابتدایی
 
آموزش و پرورش توجه ویژه ای به مقطع ابتدایی دارد و با اجرایی شدن نظام آموزشی 3_3_6 هوشمندسازی پایه ششم ابتدایی در اولویت های برنامه معاونت ابتدایی قرار گرفته است.
 
"فاطمه قربان" معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در خصوص بحث هوشمند سازی مدارس ابتدایی به خبرنگار پانا گفت: معتقدیم که دانش آموز امروز را نمی توانیم با شیوهای سنتی و فقط به روش سخنرانی در کلاس آموزش دهیم.
 
وی ادامه داد: با وجود فناوری های نوین در کلاس طبیعتاً دانش آموز از تمام حواس شنیداری، دیداری، گفتاری و لامسه خود استفاده می کند و در نتیجه یادگیری با تعمیق بیشتری انجام می شود و ماندگارتر می شود.
 
قربان با بیان اینکه دانش آموز از طریق فناوری های نوین آموزش می بیند که به اطلاعات بیشتری دسترسی پیدا کند، اظهارکرد: هوشمند سازی مدارس کمک می کند تا دانش آموز مهارت استفاده از فناوری های نوین را کسب کند و بدین ترتیب بتواند از اطلاعات و یافته های علمی که از طریق اینترنت و اینترانت به دست می آورد، استفاده کند.
 
وی با بیان اینکه هوشمند سازی مدارس به ارتقای علمی دانش آموز کمک می کند ادامه داد: با این رویکرد هوشمند سازی مدارس را تقریبا از سال 89 شروع کردیم و به مدارس ابتدایی اعلام کردیم تا کار هوشمند سازی را شروع کنند که درادامه اقدامات خوبی هم در این راستا انجام شده است. امسال با توجه به این که درس کار و فناوری برای پایه ششم ابتدایی در نظر گرفته شده بود، الویت را پایه ششم ابتدایی قرار داده بودیم تا آموزش این درس بهتر انجام شود.
 
معاون آموزش ابتدایی با بیان این که تقریبا درصد بالایی از مدارس ابتدایی به امکانات هوشمندسازی مجهز شدند، اظهار کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه همه پایه های مدارس ابتدایی در سراسر کشور هوشمند خواهند شد.
 

 
به گزارش پانا، "ابراهیم سحرخیز" معاون متوسطه آموزش و پرورش نیز بر هوشمندسازی مدارس تأكید کرده و می گوید: در راستای تحول بنیادین، فرآیند یاددهی و یادگیری دانش‌آموزان نیز باید متحول شود.
 
سحرخیز معتقد است، دانش‌آموزان باید در كلاس حداكثر مشاركت را داشته باشند تا كلاس ‌های درس از حالت سستی و كسالت خارج شوند و چهره‌ای پویا و فعال پیدا کنند.
 
وی تفكر و پژوهش محوری را یكی از اهداف سند تحول بنیادین عنوان می کند و می افزاید: هوشمندسازی مدارس همراه با مدیران كارآمد و متعهد فرصت مناسبی در این راستا است و معلمان نیز باید با مطالعه و تحقیق در فرایند آموزش همپای دانش‌آموزان حركت كنند.
 
هوشمندسازی برای دانش آموزان استثنایی
 
دانش آموزان استثنایی بخش عمده ای از نظام تعلیم و تربیت کشور را تشکیل می دهند و بر این اساس آموزش و پرورش کشور هوشمندسازی کلاس های درس این دانش آموزان را مورد توجه بسیار قرار داده است.
 
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا در این خصوص عنوان کرد: به صراحت باید گفت اگر هوشمند سازی برای مدارس عادی یک نیاز است، برای مدارس استثنایی یک ضرورت و اضطرار محسوب می شود. چون دانش آموزان استثنایی از بعضی حواس محروم اند و دچار برخی نواقص جسمی و ظاهری می باشند، لذا هوشمند سازی مدارس باعث تسهیل فرآیند یاددهی و یادگیری این دانش آموزان می شود و دانش آموزان با کیفیت بهتری آموزش می بینند.
 
نامدار عبداللهیان با بیان اینکه به طور جدی به سمت هوشمند سازی مدارس استثنایی حرکت خواهیم کرد، افزود: 112 هزار كودك با نیازهای ویژه در 1400 مدرسه درحال تحصیل هستند و حدود 50 درصد این مدارس تاكنون هوشمند سازی شده است وتلاش می كنیم تا پایان برنامه پنجم توسعه،بقیه مدارس را نیز هوشمندسازی كنیم.
 
تجهیز مدارس عشایری به امکانات هوشمند
 
عبدالرسول شکیبافر" مدیرکل دفتر امور مدارس عشایری درباره همین موضوع به پانا گفت: در سال گذشته برخی از مدارس عشایری به امکاناتی از قبیل تابلو هوشمند، دیتا پروژکتور و امکانات اولیه هوشمند سازی مجهز شدند.
 
وی با بیان اینکه در سال گذشته تعدادی از مدارس عشایری هوشمند شده اند، گفت: حدود 20 درصد از مدارس عشایری که امکانات و زیرساخت های لازم مانند برق، تلفن و تجهیزات ارتباطی را داشتند، به امکانات هوشمند مانند تابلو هوشمند، دیتا پروژکتور مجهز شده اند.
 
شکیبافر افزود: برنامه ریزی هایی جهت هوشمند سازی مدارس عشایری سیار از سال آینده درنظر گرفته شده است و تا پایان برنامه پنجم توسعه به شرط تامین اعتبار تمامی مدارس عشایر هوشمند خواهند شد.
 
مدیرکل دفتر امور مدارس عشایری تصریح کرد: در حال حاضر چون زیرساخت های لازم برای هوشمند سازی در همه مدارس عشایر فراهم نیست، هوشمند سازی به معنای کامل در مدارس عشایری اتفاق نمی افتد، اما هرجایی که امکانش باشد حتماً کارهای لازم را در این خصوص انجام خواهیم داد.
 
به گفته شکیبافر، دانش آموزان عشایری از ورود فناوری های نوین به کلاس های درسشان بسیار خوب استقبال می کنند، درست است که در منزلشان این امکانات را ندارند، اما داشتن همان امکانات اولیه در مدرسه هم زمینه ساز شکوفایی استعدادها و توانایی های این دانش آموزان می شود.
 
ورود تبلت های دانش آموزی به مدارس

تبلت دانش آموزی , تبلت ارزان , تبلت ایرانی , student tablet , gspad , gs pad tablet
 
به گزارش پانا، موضوع ورود "تبلت های دانش آموزی" به مدارس در دو ماه اخیر از سوی رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش مطرح شده و استفاده از فناوری تبلت به صورت پایلوت در چند مدرسه نمونه شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته است.
 
"یوسف نوری" رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره طرح ورود تبلت مدارس می گوید: در راستای اجرای طرح هوشمندسازی مدارس، طرح تبلت آماده و در جلساتی که با حضور مسئولان آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شده، اجرای آزمایشی این طرح در مدارس تهران مورد بررسی قرار گرفته است.

 
وی در همین باره می افزاید: برای اجرای این طرح از کارشناسان حوزه دانشگاهی و آموزش و پرورش و همچنین معلمان حوزه هوشمندسازی مدارس کمک خواهیم گرفت و چنانچه نظرات مساعد باشد، اولین فاز طرح ورود "تبلت"به مدارس شهر تهران به صورت پایلوت اجرایی می‌شود.
 
نوری همچنین موضوع آزمایشی بودن طرح ورود تبلت به شهر تهران را اعلام و می گوید: «این طرح کاملا آزمایشی اجرا می‌شود تا بازخوردهای آن را بررسی شود، چرا که نتایج جهانی این طرح را احصا کرده‌ایم، اما برای اجرای طرح در گستره بیشتر و تعمیم به همه مدارس، نیازمند اجرای آزمایشی آن در مدارس هستیم.
 
براساس این گزارش، مخاطبین طرح تبلت دانش آموزی حتی الامکان می بایستی از مهارت های لازم برای کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرایندهای آموزشی و پرورشی برخوردار باشند.
 
بررسی های انجام شده در سایر کشورها نشان می دهد که استفاده از تبلت در مدارسی که پیش تر از نظر آموزشی قوی بوده اند به معلمان و دانش آموزان کمک کرده است. اما در مدارسی که از قبل دارای ضعف آموزشی بوده اند موجب مزاحمت و اخلال در روند آموزش شده است.
 
ارتقای کیفی کلاس های درس با ورود تکنولوژی های پیشرفته در آموزش و پرورش
 
با دقت و توجه در آنچه که گفته شد، به خوبی می توان به اهمیت و ضرورت مدارس هوشمند پی برد. کاربرد و استفاده از تکنولوژیهای جدید در سیستم آموزش و پرورش، کارآیی کلاسها را افزایش می دهد و ایجاد شیوه یادگیری مداوم در دانش آموزان و یادگیریهای رسمی و غیررسمی خارج از کلاسهای درس را ممکن می سازد.
 
بنابراین لازم است که با فراهم آوردن هماهنگی های لازم و تمهیدات کافی در این رابطه، زمینه بهره مندی نظام آموزشی کشورمان را از منافع این گونه فناوریهای نوین، ایجاد نماییم.
 
با امید آن که با گسترش و اجرایی شدن طرح اینگونه مدارس در سراسر کشور، شاهد حرکت سریع و پویا به سمت هوشمند شدن واقعی آموزش در ایران عزیزمان باشیم.
 
نوع مطلب :
برچسب ها : joji i، alkn - برد هوشمند - انتقلابی در صنعت گچ و تخته - هوشمند سازی - هوشمند سازی مدارس استثنایی - هوشمند سازی مدارس ابتدایی، alkn، برد هوشمند، انتقلابی در صنعت گچ و تخته، هوشمند سازی، هوشمند سازی مدارس استثنایی، هوشمند سازی مدارس ابتدایی،
لینک های مرتبط : تخته هوشمند، تبلت دانش آموزی، فروشگاه محصولات جی اس پد و جی اس برد،
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 02:10 ب.ظ
You're so cool! I don't suppose I've truly read a single thing like this before.
So nice to find someone with a few original thoughts on this issue.
Seriously.. many thanks for starting this up. This website is something that is
needed on the web, someone with a bit of originality!
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 10:49 ق.ظ
Fantastic items from you, man. I have understand your
stuff prior to and you're simply too wonderful. I actually like what you have obtained here, certainly like what you are stating and the
way wherein you say it. You're making it enjoyable and
you continue to take care of to keep it wise.
I can't wait to learn much more from you. This is actually a great site.
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:00 ب.ظ
Appreciating the time and energy you put into your site
and detailed information you provide. It's awesome to come across
a blog every once in a while that isn't the same old rehashed material.
Great read! I've bookmarked your site and I'm including your RSS
feeds to my Google account.
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:04 ق.ظ
Yes! Finally someone writes about What is the tendon at the back
of your ankle?.
سه شنبه 17 مرداد 1396 09:10 ق.ظ
Hello, this weekend is pleasant for me, as this time i am reading this enormous educational piece of writing here at my house.
دوشنبه 12 تیر 1396 10:38 ق.ظ
We're a gaggle of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your site provided us with useful info to work on. You have performed an impressive task and our entire community will likely be thankful to you.
دوشنبه 12 تیر 1396 06:12 ق.ظ
Whats up very nice web site!! Man .. Excellent .. Superb ..
I'll bookmark your site and take the feeds also? I'm glad to seek out so many
helpful info right here in the post, we want develop extra strategies on this regard, thank you
for sharing. . . . . .
شنبه 3 تیر 1396 05:18 ب.ظ
My brother recommended I may like this website. He was entirely right.
This publish actually made my day. You cann't believe just how a lot time
I had spent for this information! Thanks!
چهارشنبه 31 خرداد 1396 04:57 ب.ظ
Hello, Neat post. There is a problem together with your site in internet explorer, would
test this? IE still is the market leader and a large component to other folks will miss your excellent writing because of
this problem.
جمعه 12 خرداد 1396 11:55 ق.ظ
Why visitors still make use of to read news papers when in this technological world all is existing on net?
دوشنبه 1 خرداد 1396 09:26 ق.ظ
Hi there colleagues, fastidious piece of writing and fastidious arguments
commented here, I am actually enjoying by these.
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 11:32 ب.ظ
I leave a response when I like a article on a website or I have something to add
to the discussion. Usually it is a result of
the fire communicated in the post I looked at. And on this article هوشمندسازی
GS Board - جی اس برد - انقلاب در گچ و تخته با ورود تکنولوژی‌های پیشرفته
به مدارس/سابقه هوشمندسازی در ایران از 1380.
I was excited enough to drop a comment :-P I actually do have
a few questions for you if you tend not to mind.
Is it just me or does it seem like some of the responses appear like they are coming from brain dead visitors?
:-P And, if you are posting at other online social sites, I would like to follow anything new you have to post.
Could you list every one of your shared pages like your Facebook page, twitter feed,
or linkedin profile?
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 12:46 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 04:05 ق.ظ
Thanks for finally writing about >هوشمندسازی GS Board - جی اس
برد - انقلاب در گچ و تخته با ورود تکنولوژی‌های
پیشرفته به مدارس/سابقه هوشمندسازی در
ایران از 1380 <Loved it!
جمعه 25 فروردین 1396 07:37 ب.ظ
What's up, just wanted to say, I liked this article. It was inspiring.
Keep on posting!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وب
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
فروشگاه محصولات جی اس پد و جی اس برد , gs pad , gs board
GS BOARD X85I جی اس برد 85 اینچی - برد هوشمند GS BOARD X85I جی اس برد 85 اینچی - برد هوشمند
 
 
بالای صفحه